Bölcsődénkben és óvodánkban számos fakultatív programot biztosítunk a gyermekeknek.
Legyen szó akár sportról, játékról, akár szellemi fejlődésről!
Cooking class: Az angol nyelvű főzős órák keretén belül játékosan – zene és dalok
kíséretében – főzni tanulunk majd a gyermekekkel. Minden alkalommal 1-1 könnyen
elkészíthető receptet (levesek / meleg ill. hideg ételek / édességek) készítünk el, melyben a hazai mellett megjelennek különböző országok specialitásai is. A finom falatok megalkotása, kóstolása és a főzési folyamat megismerése mellett a terítést is gyakoroljuk.
Drámajáték: Angol és magyar nyelven Szántó Szandra színésznővel. A kisgyermekek
játékos, varázslatos világba repülnek a fantáziájuk segítségével, ahol változatos kalandokat élhetnek át. A legfélénkebb gyermekek is felbátorodnak, kinyílnak és boldogan vesznek részt a közös játékokban. Angol és magyar nyelvű mondókák, mesék, dalok kerülnek eljátszásra és megelevenítésre.
Úszás: Az egyik legegészségesebb természetes mozgásforma. Intézményünk gyermekeinek úszás oktatását a Paskál Gyógy- és Strandfürdő látja el. Náluk az úszásoktatás általában oktatónként 5-6 fős csoportokban történik, így elegendő figyelem jut mindenkire. A gyermek úszásoktatás fókuszában az az alapelv áll, hogy ha gyermek kis korban megtanul otthonosan mozogni a vízben, kialakul a víz biztonsága, akkor nem kell attól tartani, hogy pl.: osztálykirándulás alkalmával valami baj történik. A kis csoportos úszásoktatás előnye, hogy differenciáltan tudnak foglalkozni mindenkivel, azaz mindenki a maga szintjén tud fejlődni, egyénre szabott feladatok végrehajtásával a csoport szintjéhez felzárkózni.
Ügyes kezek: Kreatív finommotorika-fejlesztés változatos témákkal, kis létszámú csoportokban. Az ügyes kezek foglalkozásokon a gyerekek hétről hétre átélhetik az alkotás örömét.
Síelés: Valódi, értékes, fejlesztő sportmozgással is tölthetik gyermekeink a hűvösebb
napokat a Babos Síiskola közreműködésével. Itt rövid időn belül megtanulhatják
a síelés csínját-bínját különböző nehézségi fokozatú pályán, szakképzett oktatóktól. Ez a sportág az egész testet megmozgatja, fejleszti a mentális és koordinációs képességeket, szimmetrikus mozgást biztosít, mely segíti a két agyfélteke összehangolt működését. A kiscsoportos oktatás előnye a közösségformáló erő, mely minden szinten húzóerőt biztosít a gyermekeknek. Tavasszal és ősszel a síelést a görkorcsolyázás váltja, mely sok más sportág alapmozgására vezet rá.
Foci: A fejlesztő mozgásos játékok közül a legnépszerűbbek a különböző
labdajátékok (köztük a foci), nem véletlenül. A foci hatása a fejlődésre, a gyerekek életének szinte minden területére kihat – természetesen pozitívan.
A foci, mint sport növeli az erőnlétet, fejleszti a mozgást és koordinációt, segít levezetni a felesleges energiát, együttműködésre nevel és amennyiben a friss levegőn játsszák, még a bőséges oxigénellátásról is gondoskodik.
Továbbá a foci előnyei közé tartozik az is, hogy a csapatjáték által a gyerek egy közösség része lehet: megtanul beilleszkedni, csapatban gondolkodni, új barátokat szerezni, illetve a „valahová tartozás” érzése magabiztosabbá is teheti őt.
Zenebölcsi: A rendszeres zenei programok rendkívül fontosak a kisgyermekek fejlődése szempontjából. Nemcsak a zenei képességeket fejlesztik, hanem támogatják az általános kognitív és érzelmi fejlődést is. Célja, hogy olyan környezetet teremtsen, amelyben a gyerekek érzelmekkel telített, inspiráló, figyelemfelkeltő zenei élményekben részesülhetnek. Egy igazán értékes zenei élmény hangulatot teremt, érzelmeket kelt, és akár mélyebb, lelki üzeneteket is közvetít.
Alapozó fejlesztés:
Mozgásos érzékszervi fejlesztés, mely az idegrendszeri érést segíti elő moto-szenzoros fejlesztés útján. A heti 2×45 perces foglalkozások alkalmával nagy hangsúlyt kap egyes mozgások gyakorlása, vagy az esetlegesen a mozgásfejlődés során kimaradt mozgásformák újratanulása. Az így elsajátított és begyakorolt mozgásformák segítik, mintegy újra indítják az agy és az idegrendszer fejlődését. Az Alapozó torna a mozgásfejlődés segítségével hat a kognitív területek fejlődésére is (érzékelés, észlelés, figyelem, emlékezet, gondolkodás). Miközben fejlődik a mozgásügyesség, a különböző mozgásformák automatizálódnak.
5 éves kortól, hetente 2×45 percben
egyéni, vagy kis létszámú csoportos fejlesztés (max. 5-6 fő)
Kimondottan ajánlott az alábbi esetekben: